Artikujt e Fundit

Italiani 50-milionësh zbulon idhullin e tij

Talenti i Italisë dhe Cagliari-t Nicolo Barella ka zbuluar mesfushorin që ka adhuruar kur ishte fëmijë, ai është ish-lojtari i Lazio-s dhe Inter Dejan Stankovic. Inter është një nga klubet që është përfolur për një transferim të Barella-s këtë...

Zbulohet prapaskena si do të veprojë Milani me Edon Zhegrovën

Tashmë nuk është më e fshehtë që Milani është i interesuar për Edon Zhegrovën. Sipas mediave italiane, kuqezinjtë po mendojnë ta rinojnë ekipin dhe talenti kosovar është njëri prej objektivave të gjigantit italian. Milani ka ndërmend t’i sigurojë shërbimet e lojtarit...

Mbledhje sekrete te Real Madrid, një gjerman merr vendin e Solarit

E ardhmja e Solarit nuk ka asnjë dyshim. Argjentinasi do t'i japë fund qëndrimit të tij si trajner i Real Madridit në qershor, kohë në të cilin do të arrijë dikush me më shumë reputacion, pavarësisht nga rezultatet që...

Lufta për “Këpucën e Artë”; Leo Messi iu “tregon targën” Mbappe dhe Salah

Në ligat përkatëse garohet për titullin kampion, por mes tyre, në ato më të rëndësishmet në Europë, ekziston edhe një luftë tjetër e ashpër, për të ditur se kush është shënuesi më i mirë në kontinentin tonë. Kjo garë...

Guardiola, i sinqertë: Kurrë nuk kënaqem me lojtarët e mi

Manchester City mori një fitore të madhe në fundjavë, kundër Huddersfield, në sfidën përmbyllëse të këtij “stacioni” të Premier League. Megjithatë, Pep Guardiola nuk kalon në delir, përkundrazi, në konferencën për shtyp, pas ndeshjes, pohoi se "kurrë nuk është...

Alarm në sulmin e Barçës, konfirmohet mungesa e Dembele

Ousmane Dembele do të mungojë për 15 ditë për skuadrën e Barcelonës. Sulmuesi u zëvendësua në ndeshjen kundër Leganes për La Liga ditën e djeshme pasi pati probleme në kavilje. Sot, rezultatet e testeve të detajuara kanë konfirmuar se francezi...

Ronaldo ndryshon nga Messi, ja çfarë kërkon të shmangë në gjyqin e Madridit

Sipas “El Mundo”, Cristiano Ronaldo i ka kërkuar zyrtarisht një favor Gjykatës së Madridit, që të mos paraqitet në audiencën para saj përmes hyrjes kryesore, në seancën për kundërvajtje tatimore, të martën. Ylli portugez i Juventusit, përmes një reference...

Paul Pogba bën kthesën e madhe, Man. United do e bëjë “mbret”

Paul Pogba ka rilindur në drejtimin e Ole Gunnar Solskjaer dhe Manchester United po përgatitet t’i ofrojë një kontratë të re me kushte të reja për francezin. Sipas lajmeve të dala në mediet në Angli, agjenti i lojtarit, Mino Raiola...

Neymar mohon thashethemet rreth drogës: Jam pak i çmendur, por jo i trashë…

Kundër Guingamp, parizienët shënuan nëntë gola, duke treguar se nuk kanë asnjë rival në Ligue 1. Në këtë shfaqje të paharrueshme, edhe braziliani Neymar la shenjën e tij. I intervistuar nga “Canal +”, braziliani donte të mohonte fuqishëm thashethemet...

Wanda Nara ia kalon “topin” Interit: Për mua, Icardi rinovon 100%

Kjo është tema e momentit, në gjendje për të marrë në vetvete të gjithë vëmendjen e mediave. Rinovimi i Mauro Icardit tek Interi nuk ka mbërritur ende, por, për gruan dhe menaxheren e tij, Wanda Nara, ka mbetur shumë...